Kraj

Dziennikarz zadał Budce pytanie o “kondycję” Sienkiewicza. Zamiast odpowiedzi został….. oskarżony o śmierć śp. Pawła Adamowicza

Borys Budka został zaczepiony na korytarzu sejmowym przez dziennikarzy, którzy prosili go o komentarz ws. wczorajszego, dziwnego zachowania Bartłomieja Sienkiewicza na Sali Plenarnej Sejmu. Kiedy były przewodniczący PO zobaczył, że jedną z osób pytających jest redaktor TVP Info, wpadł we wściekłość i zaczął oskarżać dziennikarza TVP i stację o… przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza.

Podczas wczorajszego posiedzenia w Sejmie internauci wychwycili nietypowe zachowanie Sienkiewicza. Poseł PO w pewnym momencie, dość chwiejnym krokiem, podszedł do Borysa Budki. Po krótkiej rozmowie szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wstał i opuścił wspólnie z ministrem Salę Plenarną. Na udostępnionych nagraniach wyraźnie widać, że były lider formacji Tuska pomagał Sienkiewiczowi, który z widocznym trudem wchodził po schodach.

Na Sali Plenarnej Sejmu natychmiast pojawiły się sugestie, że polityk może znajdować się pod wpływem alkoholu, a jeden z posłów zawnioskował nawet o zbadanie Sienkiewicza alkomatem. Również większość internautów jest przekonana, że były szef MSWiA nie jest trzeźwy.

Nagranie z zajścia stało się bardzo szybko jednym z najważniejszych tematów dnia w mediach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że sprawę podchwyciły media, które próbowały się dowiedzieć, czy rzeczywiście polityk PO był niedysponowany z powodu nadużycia alkoholu w trakcie posiedzenia Sejmu. Najczęściej w tej kwestii pytany był Budka, który w każdej rozmowie z dziennikarzami zaprzeczał, aby jego klubowy kolega był tego dnia nietrzeźwy.

Próba zaprzeczania wszystkiemu nie powinna dziwić i raczej nikogo nie zaskoczył fakt, że Borys Budka kategorycznie dementował całą sprawę, jednocześnie unikając odpowiedzi na pytanie o to, co miało być przyczyną dziwnego zachowania kolegi. Dziwić może natomiast nagły wybuch złości szefa klubu parlamentarnego PO, kiedy zobaczył, że jednym z pytających jest dziennikarz TVP Info. Z jakiegoś tylko sobie znanego powodu łódzki polityk, na pytanie o kondycję Sienkiewicza, zdecydował się przywołać sprawę śmierci śp. Pawła Adamowicza.

– Niczego się nie nauczyliście (…) To są ludzie, którzy szczuli na Pawła Adamowicza – powiedział Budka, wskazując na logo stacji – Niech pan odejdzie! W taki dzień ośmiela się pan tak po raz kolejny szczuć – kontynuował poseł, przypominając o rocznicy śmierci gdańskiego prezydenta.

Po chwili to samo pytanie zadał z kolei reporter Polsat News. Jednak w odpowiedzi były lider PO również  nie był w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij