Publicystyka

Obrzydliwy wpis Romana Giertycha w mediach społecznościowych. Pogarda aż kipi!

– Znaleziono kogoś, kto zyska na Polskim Ładzie. Z programów socjalnych otrzymuje 2379 złotych miesięcznie (podwyżka o 50 zł) oraz mieszkanie. I pije teraz zdrowie pracujących! Pan Janusz kocha PiS i prezesa Kaczyńskiego. I jest patriotą, bo obcych alkoholi nie tyka – napisał na Twitterze Roman Giertych. Mecenas do wpisu dołączył zdjęcie mężczyzny z butelką w dłoni.

Sugestia, że najubożsi, którzy zyskają na wprowadzonym przez Prawo i Sprawiedliwość “Polskim ładzie”, wydadzą pieniądze na alkohol? Trudno odebrać słowa Giertycha inaczej, co też licznie pod wpisem prawnika zasugerowali Internauci.

– Rozmawiałem z nauczycielką, która zyskała, choć mało, bo 31 zł. Nie jest wyborczynią PiS. Na Polskim Ładzie zyskają też wyborcy innych partii (stracą pewnie też sympatycy różnych ugrupowań). Tak ich postrzega mecenas Giertych – komentował Marcin Dobski z Salonu24.pl

– Opozycja przegra najbliższe wybory – i gdy ludzie będą się dziwić i pytać, jak to w ogóle możliwe, ja wtedy odgrzebię tego tweeta i filozoficznie gładząc brodę, spokojnym głosem powiem: To przecież było oczywiste, że niczego się nie nauczyli… – zauważył Michał Płociński z „Rzeczpospolitej”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij