Publicystyka

Minister Czarnek odpowiedział Beacie Mazurek. Przedstawił badanie lekarskie

Nie milkną echa burzy, jakie wywołała niedawna wypowiedź małopolskiej kurator Barbary Nowak dotycząca szczepień. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na antenie Radia Zet, Nowak powiedziała iż nie wyobraża sobie obowiązku szczepień, ponieważ  “konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

Wypowiedź kurator spotkała się z ostrą reakcją nie tylko opozycji, ale także części środowiska PiS, w tym ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który jednoznacznie stwierdził, że takie osoby jak pani Nowak nie powinny odpowiadać za edukację. Niedzielski w ostrych słowach potępił Barbarę Nowak. – Ja oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję o pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Bo jeśli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Każda osoba, która ze względu na tą wypowiedź zwątpi i zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialnością te tzw. autorytety – powiedział minister.

Krytyki pod adresem kurator nie szczędziła też europarlamentarzystka PiS, była wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek, która na Twitterze wywołała do tablicy ministra Przemysława Czarnka.

“Hej CzarnekP Ty głuchy jesteś? Nie trzymaj nas w nieustannej niepewności tylko miej odwagę udzielić odpowiedzi?” – napisała Mazurek irytując się na fakt, że szef resortu edukacji zwleka z ukaraniem kurator.

Na odpowiedź nie  trzeba było długo czekać. Minister Edukacji postanowił, że rozwieje wątpliwości dotyczące jego stanu zdrowia:

 

Pod postem ministra od razu zaroiło się od komentarzy, gratulujących mu poczucia humoru. Nie zabrakło jednak i kpiących:

 

Teraz należy się  spodziewać reakcji Beaty Mazurek, która znana jest z tego, że rzadko odpuszcza. Poczucia humoru też nie można jej odmówić.

 

 

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij