Sport

NIe tylko Djovković. Australijczycy cofnęli wizę czeskiej tenisistce

Nie tylko Novak Djovković ma kłopoty z australijskimi pogranicznikami. Agencja Reuters poinformowała, że cofnęli wizę także innej niezaszczepionej zawodniczce.

Djoković został zatrzymany w środę przez Australijskie Siły Graniczne (ABF) na lotnisku w Melbourne w zeszłą środę. Jego wiza została cofnięta, bo nie był zaszczepiony – chociaż wcześniej dostał zwolnienie od lekarza bo w połowie grudnia miał przejść przez COVID. Obecnie czeka w hotelu na to, co w jego sprawie zdecyduje sąd.

Reuters informuje, że teraz to samo spotkało czeską zawodniczkę Renatę Voracovą, która obecnie zajmuje 74. miejsce w rankingu kobiet. Zawodniczka podobnie jak Novak nie była zaszczepiona ale otrzymała zwolnienie z tego obowiązku. Zdążyła już zagrać w Melbourne, ale ABF mimo tego cofnęła jej wizę i umieściła ją w tym samym hotelu co jego.

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło, że Voracova faktycznie została odosobniona w hotelu i dodało, że spotkało to także innych niezaszczepionych zawodników. Ministerstwo złożyło przez ambasadę w Canberrze formalną notę protestacyjną i zażądało od Australijczyków wyjaśnień. Poinformowali jednak, że wobec braku możliwości przeprowadzania treningów Voracova zdecydowała, że wróci do domu dobrowolnie.

ABF potwierdziło, że cofnęło już wizy trzech zawodników, ale nie podali ich nazwisk. Według ich oświadczenia jeden z nich opuścił już dobrowolnie Australię.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Hill Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij