Wiadomości sportowe z kraju i świata

Złoty medal polskich łyżwiarek na ME

Reprezentantki Polski – Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek – zdobyły złoty medal w wyścigu drużynowym podczas rozpoczętych w piątek mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn Polacy zajęli czwarte miejsce.

Biało-czerwone osiągnęły czas 1.27,265. Srebro zdobyły Białorusinki ze stratą 3,91, a brąz Norweżki – wolniejsze od Polek o 4,17.

W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn najlepszy okazali się Holendrzy, przed Norwegami i Włochami.

Polacy w składzie Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janicki osiągnęli czas 3.47,895 i stracili do triumfatorów prawie 10 sekund (9,92), a do brązowego medalu – ponad cztery sekundy.

W zakończonych konkurencjach nie startowali Rosjanie.

Źródło: PAP Autor: PAP