Gospodarka

Spadnie cena paliwa. Ważna zapowiedź premiera

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną tarczę antykryzysową. Obiecał też obniżenie stawki VAT na paliwo.

W rozmowie z Interią Morawiecki zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu rząd ogłosi drugą tarczę antyinflacyjną. „Bardzo ważną decyzją będzie kolejna obniżka podatków” – podkreślił – „Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23% do 8%, co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy”.

Premier przypomniał, że ma początku grudnia cena litra paliwa przekroczyła 6 zł, ale po pierwszej tarczy zgodnie z zapowiedziami spadła do ok. 5,70, a teraz ma spaść do ok. 5 zł. Dodał, że obniżka powinna wejść w życie na początku lutego, a niższe stawki będą obowiązywać co najmniej pół roku.

Premier ujawnił, że rząd podjął taką decyzję nie czekając na zgodę Komisji Europejskiej. „Chcę to zrobić, bo bardziej interesuję się tym, co myślą Polacy w Gorlicach albo Szczecinku, w Ełku, Rawiczu czy Siedlcach, niż europejscy biurokraci w Brukseli albo w Berlinie” – podkreślił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij