Sport

“Sam podjął decyzję”. Nadal skomentował zamieszanie wokół Djovkovića

Rafael Nadal skomentował zamieszanie wokół australijskiej wizy Novaka Djokovica. Zdaniem słynnego hiszpańskiego tenisisty Serb sam jest sobie winien.

Jak informowaliśmy wcześniej uznawany za jednego z najwybitniejszych zawodników tej dyscypliny Djokovic przybył do Australii w środę późnym wieczorem aby wziąć udział w zaplanowanych na 17 stycznia zawodach Australia Open. Australia wymaga od odwiedzających bycia w pełni zaszczepionym na COVID, ale znany z otwartej niechęci do szczepionek zawodnik dostał zwolnienie lekarskie od komisji lekarskiej powołanej przez organizatorów turnieju oraz od drugiej komisji, którą powołały władze stanu Wiktoria.

Serbski tenisista nie otrzymał wizy wjazdowej do Australii. Grozi mu deportacja

Początkowo rząd Australii nie miał z tym problemów. Oburzyło to jednak wielu obywateli tego kraju. Ten zmaga się bowiem z kolejną falą pandemii i jego obywatele, którzy są zaszczepieni w ponad 90%, muszą zmagać się z drakońskimi lockdownami. Fala oburzenia była tak duża, że po przylocie Djoković trafił do hotelu, w którym przetrzymywani są nielegalni imigranci. Premier Scott Morrison, który wcześniej deklarował, że nie przeszkadzają mu wyjątki dla sportowców, stwierdził w środę, że jeśli okaże się, że przyznano mu go z naruszeniem procedur, to zawodnik zostanie deportowany.

Czy niezaszczepiony Djoković zagra na Australian Open? Premier Morrison stawia Serbowi ultimatum

Do sprawy na konferencji prasowej odniósł się Nadal. „Każdy jest wolny aby podjąć decyzję, ale są pewne konsekwencje” – stwierdził – „Oczywiście nie podoba mi się ta sytuacja, to co się dzieje. W pewny sposób mu współczuję. Ale w tym samym czasie znał warunki już kilka miesięcy temu, więc sam podjął tę decyzję”. Zwrócił uwagę, że gdyby Serb przyjął szczepionkę to teraz nie miałby żadnych problemów. „Świat wystarczająco się wycierpiał aby nie przestrzegać przepisów” – podkreślił.

Do sprawy zawodnika odniósł się również wicepremier Australii Barnaby Jones. Powiedział, że jeśli Djovković skłamał w formularzach, to „potraktował suwerenność Australii jak żart”. Dodał, że „nie możesz podróżować po świecie myśląc, że dlatego, że jesteś bardzo bogaty, to stoisz ponad prawem w innych państwach”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. http://fotoserwis.pap.pl/afpap/cgi-biezace/csf.pl#:~:text=PAP/EPA/JOEL%20CARRETT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij