Publicystyka

Tak bardzo chcą dokopać PiS-owi, że kolportują bzdury. Dziesiątki dziennikarzy podało nieprawdziwą informację

Ze smutkiem trzeba to przyznać, że poziom polskiego dziennikarstwa, czy raczej  “klasy komentującej rzeczywistość”, jest coraz bardziej żenujący. Wystarczy chwytliwy obrazek, tytuł i podszycie się pod oficjalne konto znanej osoby lub instytucji, by chór “pelikanów” podłapał i rozniósł dalej nieprawdziwą informację. Wielokrotnie udowodnił to na Twitterze legendarny już “Człowiek Bóbr”, a w ostatnim czasie unaoczniają to jego mniej lub bardziej zdolni naśladowcy. Najgorzej, że na fałszywe wrzutki najczęściej łapią się ci, którzy z racji swojego zawodu powinni być szczególnie wyczuleni na możliwość manipulacji.

 

– Na wniosek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rząd rozpoczął prace nad programem “Tarcza Plus”. Program ma zapewnić działania osłonowe chroniące przed niezamierzonymi skutkami programu gospodarczego Polski Ład. – komentarz  o takiej treści ukazał się na “śmieszkowym” profilu, w tym momencie podszywającym się pod konto Polskiej Agencji Prasowej.

Nie trzeba było długo czekać, by informacja została podchwycona przez komentatorów.

Wśród osób propagujących nieprawdziwą informację nie mogło zabraknąć największych tuzów. Bartosza Węglarczyka, Szymona Jadczaka i Agnieszki Burzyńskiej.

Nie zabrakło też innych, choć jak zauważył jeden z komentujących, do kompletu zabrakło jeszcze Tomasza Lisa.

Na fałszywą informację “złapali się” też politycy. M.in. były premier a obecnie europoseł KO Leszek Miller, czy były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego za prezydentury Bronisława Komorowskiego Stanisław Koziej, który jednak swój wpis szybko usunął.

Do sprawy odniosła się sama Polska Agencja Prasowa, która poinformowała, że sprawa została zgłoszona do stosownych organów.

 

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij