Publicystyka

Narracja przestała się zgadzać? Onet usunął artykuł o ataku na synagogę

Wiele osób zwracało uwagę na hipokryzję lewicy w związku z aresztem dla podejrzanych o zdewastowanie kościoła. Portal Onet usunął artykuł, który jej dowodzi.

Jak informowaliśmy wcześniej w sylwestra stołeczna policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zdewastowanie fasady kościoła św. Krzyża poprzez namalowanie na nim wymierzonych w rząd haseł. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podejrzany na najbliższe trzy miesiące trafi do aresztu tymczasowego.

Wywołało to oczywiście ogromne oburzenie lewicy i sympatyzujących z nią mediów. Wielu internautów w odpowiedzi zaczęło zarzucać im hipokryzję. Przypominali o sprawie, która miała miejsce w 2018 roku. Wtedy w Gdańsku chory psychicznie mężczyzna wybił okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu i również decyzją sądu trafił do aresztu tymczasowego. Wiele osób zwróciło uwagę na to, że wtedy lewica nie krytykowała decyzji sądu.

Ależ oni mają krótką pamięć. Lubnauer chciała zabłysnąć, a znowu się skompromitowała

Portal Onet, jak się wydaje, postanowił zaoszczędzić swoim czytelnikom wysiłku intelektualnego i myślenia o tym, kiedy areszt tymczasowy za atak na świątynię jest zły a kiedy jest dobry. Popularny profil Żelazna Logika zauważył, że po prostu usunęli ze swojego archiwum tekst o incydencie w 2018 roku.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij