Gospodarka

MAP: Spółki SP notowane na GPW w III kw. zarobiły na czysto 9,6 mld zł

W trzecim kwartale 2021 r. spółki z udziałem Skarbu Państwa zarobiły na czysto 9,6 mld zł – poinformowało MAP. Dodano, że wzięto pod uwagę 17 firm, z czego 13 z nich poprawiło swój wynik netto rok do roku.

Resort aktywów państwowych opublikował w czwartek na swoich stronach internetowych raport Departamentu Analiz i Sprawozdawczości pt. “Wyniki Spółek Skarbu Państwa w III kwartale 2021 r.”.https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1476518668544663554

Z raportu wynika, że analizowane przez MAP przedsiębiorstwa na czysto zarobiły w trzecim kwartale br. 9,6 mld zł. Dodano, że o 133 proc. poprawił się łączny zysk badanych spółek w porównaniu do analogicznego kwartału 2020 roku. Trzynaście firm – z analizowanych 17 – poprawiło swój wynik netto w III kw. rok do roku.

“Z liczbami nie da się dyskutować. To efekt sprawnego zarządzania. Mimo pandemii i ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego spółki Skarbu Państwa są dalej w dobrej kondycji” – podkreśla cytowany wicepremier i szef MAP Jacek Sasin.

Ministerstwo dodało, że spółki z udziałem Skarbu Państwa, notowane na GPW, osiągnęły dobre wyniki ekonomiczno-finansowe za okres trzech kwartałów br. “Spośród analizowanych podmiotów większość odnotowała rok do roku wzrost przychodów ze sprzedaży i zysku netto. Wzrosła również w tym okresie wartość rynkowa akcji większości analizowanych spółek” – wskazano.

Źródło: PAP Autor: Michał Boroń
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij