Rozrywka

Ed Sheeran oddał swoją gitarę na charytatywną loterię

Słynny brytyjski muzyk Ed Sheeran oddał jedną ze swoich gitar na świąteczną loterię charytatywną. Dzięki temu udało się zebrać 52 tysiące funtów na szkołę specjalną w jego mieście.

Jakiś czas temu 30-letni muzyk rozpoczął współpracę ze znanym północnoirlandzkim twórcą instrumentów Georgem Lowdenem. Wspólnie wypuścili serię ośmiu gitar akustycznych. Kilka dni temu muzyk podarował znajdujący się w jego posiadaniu prototyp jednej z tych gitar organizacji charytatywnej GeeWizz, która zrobiła z niej nagrodę w świątecznej loterii.

Jeden los na nią kosztował pięć funtów. Akcja okazała się wielkim sukcesem. GeeWizz sprzedała aż 10 553 losy, które zostały kupione przez osoby z 160 państw na świecie. Oznacza to, że zebrali aż 52 765 funtów. Pieniądze te trafią do Szkoły im. Sir Roberta Hitchama w Framlingham, w którym to mieście muzyk spędził dzieciństwo. Zebrane pieniądze posłużą do zbudowania sali muzycznej oraz zakup pomocy edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych i mających problemy z nauką. Jeżeli coś zostanie, to zostaną rozdysponowane na podobne programy w okolicy.

Gitara ostatecznie zostanie w Wielkiej Brytanii. Szczęśliwy los rzuciła bowiem pracownica szpitala z Ipswich Kellie Myers, której dwaj synowie od kilku lat uczą się gry na tym instrumencie. Myers wyznała, że cała rodzina jest fanem Sheerana. Muzyk napisał na jej pudle rezonansowym dedykację dla jej synów oraz fragment tekstu jej ulubionej piosenki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Sky News Autor: WM
Fot. Raph_PH, CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij