Gospodarka

Zakończył się spór Warszawy z Wodami Polskimi. Prezes PGWP: “WSA potwierdził słuszność działań Wód Polskich”

– Wojewódzki Sąd Administracyjny w czwartej już sprawie potwierdził słuszność działań Wód Polskich. Opłata podwyższona za zrzut w 2019 i 2020 r. do Wisły nieoczyszczonych ścieków bytowych, przemysłowych i poszpitalnych, nałożona na MPWiK w Warszawie, jest zasadna. To 32 mln zł – poinformował na Twitterze Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie.

Jak napisał na Twitterze prezes Wód Polskich, sąd uznał za zasadną opłatę podwyższoną za zrzut w 2019 i 2020 r. nieoczyszczonych ścieków do Wisły, nałożoną na MPWiK w Warszawie.

– Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny w czwartej już sprawie potwierdził słuszność działań Wód Polskich. Opłata podwyższona za zrzut w 2019 i 2020 r. do Wisły nieoczyszczonych ścieków bytowych, przemysłowych i poszpitalnych, nałożona na MPWiK w Warszawie, jest zasadna. To 32 mln zł — poinformował Daca.

– I to nie wszystko. MPWIK w Wawie, pod byle pretekstem skierował sprawę do prokuratury, napisał skargę na mnie do Ministra i wniosek o wyłączenie ze spraw. Moim zdaniem to próba zastraszenia i wpływania na organ. Bezskuteczna – dodał prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij