Gospodarka

Wicepremier Sasin: “Budowa koncernu multienergetycznego nie może przebiegać bez zgody społecznej”

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” oraz zarządów PKN Orlen, Lotosu i PGNiG podpisali we wtorek umowę społeczną, związaną z konsolidacją spółek. Podpisanie umowy miało miejsce w obecności przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy i wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. 

– Podpisując porozumienie pracownicze robimy potężny krok ku budowie koncernu multienergetycznego- championa polskiego przemysłu i jednej z największych firm w naszej części Europy. PKN ORLEN, PGNiG Grupa Kapitałowa i Grupa LOTOS mają ogromny potencjał gospodarczy i inwestycyjny. Firma, która powstanie z połączenia tych 3 spółek będzie kołem zamachowym polskiej gospodarki. Już dzisiaj PKN Orlen generuje wysokie dochody, których znaczną część inwestuje w nowe technologie i rozwój, przez co przyczynia się do wzrostu gospodarczego, tworzenia nowych miejsc pracy – budowania potęgi ekonomicznej Polski. Chcemy te procesy zwielokrotnić. Chcemy dać nowe instrumenty, aby jeszcze więcej inwestować, móc zmierzyć się z wyzwaniami, które przed nami stawia transformacja energetyczna – komentował podpisane porozumienie Jacek Sasin na Facebooku.

Jak mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, nie będzie żadnych grupowych zwolnień.

„Dostosujemy prawa pracy i płacy do lepszego pracodawcy” – stwierdził.

„To potężny krok w stronę budowy czempiona polskiego przemysłu i jednej z największych firm w tej części Europy” – stwierdził z kolei Sasin.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij