Kraj

Lewica chce karać grzywnami tych, którzy nie chcą się zaszczepić na COVID-19

Lewica zapowiedziała złożenie projektu ustawy wprowadzającej obowiązek szczepień na COVID-19. Chcą, żeby osoby się od niego uchylające były karane grzywnami.

W niedzielę na konferencji prasowej Lewica ogłosiła projekt ustawy na mocy której w Polsce zacząłby obowiązywać obowiązek szczepień na chińskiego koronawirusa. Osoby dorosłe, które nie chcą przyjąć szczepionki, byłyby karane grzywnami. Przedstawiciele lewicy zaapelowali do innych partii o to, aby te poparły ich pomysł.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zarzucił rządowi, że ten nie przygotował się do czwartej fali koronawirusa a minister Adam Niedzielski rzekomo stracił wiarygodność wśród pracowników służby zdrowia. Wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty zaapelował z kolei do rządu, premiera, prezydenta i ministra zdrowia o reakcję na pandemię.
Czarzasty przedstawił też założenia ich projektu. Według niego osoby dorosłe będą zobowiązane do zaszczepienia się a osoby, które będą uchylać się od tego obowiązku, będą karane grzywnami. Do szczepień mieliby również, niezależnie od grzywien, być zmuszeni pracownicy DPSów, szkół i opieki zdrowotnej.

Czarzasty stwierdził też, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo kontroli tego czy ich pracownicy są zaszczepieni. W razie ogłoszenia lockdownu zakłady pracy w których wszyscy są zaszczepieni powinni mieć prawo do tego, żeby działać normalnie. Przypomniał, że podobne rozwiązania wprowadziła już Austria i Niemcy.
Adrian Zandberg z kolei zarzucił rządowi, że ten zamiast walczyć z epidemią chce się przypodobać antyszczepionkowcom. Stwierdził też, że obowiązkowe szczepienia, paszporty covidowe i restrykcje dla niezaszczepionych są konieczne aby odzyskać kontrolę nad sytuacją w służbie zdrowia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij