Świat

Koronawirus na pokładzie samolotu. Pasażerowie zakażeni wariantem Omikron

Testy wykazały, że 18 pasażerów ubiegłotygodniowego lotu z Johannesburga jest zarażonych wariantem Omikron koronawirusa. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) przekazał, że osoby zakażone tym wariantem mają łagodne dolegliwości lub nie mają ich wcale.

Wszystkie zakażone osoby przyleciały do Amsterdamu 26 listopada dwoma lotami KLM z Johannesburga. Ze względu na wprowadzony w ubiegły piątek zakaz lotów z krajów południowej Afryki, pasażerowie zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Jego obecność została wykryta u 61 na 600 osób, które musiały się poddać kwarantannie.

W czwartek podawano, że zakażonych wariantem Omikron jest czternaście osób. Z sobotnich informacji RIVM wynika, że ta liczba wzrosła do osiemnastu.

Pasażerowie, u których stwierdzono nowy wariant koronawirusa zostali skierowani do hotelu w Badhoevedorp przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie, gdzie przebywają w odosobnieniu.

Eksperci oceniają, że Omikron może być bardziej zaraźliwy niż inne warianty koronawirusa. Pojawienie się nowego wariantu, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła jako “niepokojące”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij