Kraj

Ponad 2 miliony euro unijnych dotacji wyrzucone w błoto. Skandal w nadmorskim bastionie Platformy

Ponad 2 miliony euro unijnych dotacji wyrzucone w błoto, doprowadzenie do sporu sądowego o prestiżowy ośrodek wypoczynkowy i ścieki płynące rzeką do Bałtyku. Prześwietlamy bulwersujące zdarzenia, do których dochodzi pod rządami starosty Kołobrzegu Tomasza Tamborskiego, zwanego przez niektórych mieszkańców „kołobrzeskim baronem”.

Jakie są konsekwencje dla regionu niektórych decyzji Tamborskiego – uchodzącego za bliskiego współpracownika Stanisława Gawłowskiego, wieloletniego lidera zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej? Jak doszło do rozpisania przez starostwo przetargu zawierającego poważną wadę prawną? Dlaczego spalarnia śmieci, na którą Kołobrzeg wydał ponad 14 milionów złotych została zlikwidowana? Jakie decyzje administracyjne spowodowały, że ścieki z budowy potężnego centrum handlowego zanieczyszczają kołobrzeską Parsętę? Czy oświadczenie majątkowe starosty Tomasza Tamborskiego może zawierać nieprawdę? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:35 w TVP1.

 

Źródło: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor: TVP/ Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij