Kraj

Ministerstwo Zdrowia ujawniło ilu zmarłych na Covid-19 nie było zaszczepionych

359 z 502 osób z COVID-19, o śmierci których poinformowano w czwartek, nie było zaszczepionych – podało Ministerstwo Zdrowia. Ponad 71 proc. zaraportowanych zgonów dotyczy osób niezaszczepionych – akcentuje MZ.

Resort wskazał ponadto, że ponad 62 proc. zmarłych po pełnym zaszczepieniu dotkniętych było tzw. wielochorobowością. Średni wiek osób zmarłych po pełnym zaszczepieniu wynosi 77 lat.MZ podało w czwartek w codziennych zestawieniach, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 27 356 kolejnych osób. Zmarło 502 chorych z COVID-19. Od początku pandemii blisko 3,6 mln osób zakaziły się koronawirusem, zanotowano 84,6 tys. przypadków śmiertelnych.

Ponad 71 proc. zaraportowanych dziś zgonów dotyczy osób niezaszczepionych. Oznacza to, że spośród 502 zmarłych 359 osób nie było chronionych pełnym zaszczepieniem. Ponad 62 proc. zmarłych po pełnym zaszczepieniu dotkniętych było tzw. wielochorobowością. Średni wiek osób zmarłych po pełnym zaszczepieniu to 77 lat” – przekazało na Twitterze ministerstwo.

Źródło: (PAP) Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij