Publicystyka

Onet polską flagę kojarzy z nazistami. Tym razem przesadzili

Na portalu Onet wydawanym przez niemiecką spółkę Ringier Axel Springier Polska pojawił się tekst Agnieszki Sztyler-Turovsky oraz Edyty Żemły, w którym dziennikarki opisały wydarzenia z granicy polsko-białoruskiej z perspektywy mieszkańców Kuźnicy. Niestety autorki nie mogły się powstrzymać przed niewybrednym i skandalicznym komentarzem nt. polskiej flagi.

Kobiety w swoim komentarzu nt. wydarzeń na granicy zatytułowanym “Flagi nad miastem. Kuźnica murem za polskim mundurem” opisują jak wygląda obecnie życie w przygranicznej miejscowości oraz jak do całej sprawy podchodzą jej mieszkańcy.

Wioska podczas trwającego kryzysu migracyjnego jest spowita biało-czerwonymi flagami. Choć początkowo były wywieszone głównie na obchody 11 listopada, władze miejscowości, jak i sami mieszkańcy, postanowili je zostawić ze względu na obecną sytuacją przy granicy z Białorusią. W ten sposób Kuźnica stara się wyrazić swoje wsparcie dla służb broniących granicy.

Jakby cały rok wisiały, to by spowszedniały! 11 listopada był – Dzień Niepodległości. Potem mieliśmy zdjąć, ale uznaliśmy, że nie zdejmujemy. Stan wyjątkowy, to trochę jak wojenny. Żołnierze, którzy bronią polskich granic dzień i noc, jeżdżą przez miasto. Niech widzą! Niech się cieszą  – opisuje jeden z mężczyzn rozmawiający z dziennikarkami Onet-u.

Generalnie przez większość tekstu reporterki w pozytywnym świetle przedstawiają mieszkańców Kuźnicy, którzy starają się pomagać żołnierzom, policjantom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i innych służb broniących granicy przed falą nielegalnej migracji. Można wręcz odnieść wrażenie, że artykuł na portalu Onet niesie ze sobą patriotyczne wartości, a same autorki ograniczają się nawet w swoich atakach na rząd PiS do jednego przytaknięcia w stronę premiera Morawieckiego (co jak na standardy Axel Springer stanowi bardzo małą liczbę). Niestety jeden fragment niweluje wszystko co wyżej wspomniane i sprawia, że mamy znowu do czynienia z antypolskim artykułem na portalu należącym do niemieckiej spółki.

-Flaga Polski w ostatnich latach kojarzy się głównie z polityką. Z kłótniami o to, kto jest bardziej Polakiem. Z naziolami – czytamy.

Ciężko powiedzieć dlaczego dziennikarkom Onet-u polska flaga biało-czerwona flaga kojarzy się z nazistami. Polska z nazizmem nic wspólnego nie miała, a prędzej z tą zbrodniczą ideologią kojarzy się państwo pochodzenia wydawcy portalu, dla którego swoje teksty publikują obydwie panie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij