Kraj

Premier Morawiecki apeluje: „troszczmy się o siebie nawzajem i pomóżmy lekarzom w walce z Covid-19”

Troszczmy się o siebie nawzajem i pomóżmy lekarzom w walce z Covid-19 – zaapelował w środę premier Mateusz Morawiecki po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki. “III dawka przeciwko IV fali” – podkreślił.

Premier, który w środę przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, napisał później na Facebooku, że zrobił to kierując się przede wszystkim odpowiedzialnością i troską o zdrowie – nie tylko własne, ale ludzi dla niego najbliższych: rodziny, przyjaciół, współpracowników.

“Troszczmy się o siebie nawzajem i pomóżmy lekarzom w walce z covidem, nie zapominając, że przede wszystkim #SzczepimySię!” – zaapelował szef rządu.

Według ostatnich danych, w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest w Polsce ponad 20,4 mln osób. Dawkę przypominającą przyjęło blisko 2,58 mln z nich.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 29 064 osób. To najwyższa liczba w IV fali epidemii. Zmarło 570 chorych z COVID-19. To również najwięcej w IV fali.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 569 137 przypadków. Zmarły 84 153 osoby z COVID-19.

Źródło: PAP Autor: Daria Kania
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij