Kraj

Policja zatrzymała Janinę Ochojską

Janina Ochojska i grupa innych europosłów postanowiła odwiedzić granicę z Białorusią. Portal Interia informuje, że zatrzymała ich policja.

Europoseł PO „zasłynęła” wypowiedziami w których krytykowała Straż Graniczną. Martwiła się na przykład tym, że podczas szturmu na granicę strażnicy użyli wobec nich armatek wodnych. Oskarżała ich również o to, że wypychają złapanych nielegalnych imigrantów, w tym kobiety w ciąży, na bagna. Szef Prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej stwierdził wtedy, że była to wypowiedź „godna Łukaszenki a nie polskiej europosłanki”.

Ochojska i kilku innych europosłów, w tym Łukasz Kohut, postanowili tym razem, że odwiedzą granicę w związku z zakończeniem na niej stanu wyjątkowego. Równocześnie jednak przy granicy zaczęły obowiązywać przepisy wynikające z rozporządzenia MSW.

Jak informuje Interia Ochojska i jej towarzysze zostali zatrzymani przez policję. Policjanci wylegitymowali ich i nie wpuścili do strefy przygranicznej, a Ochojską poinformowano, że musi złożyć odpowiedni wniosek ze stosownym wyprzedzeniem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interia Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij