Świat

Ambasadorowie państw UE zdecydowali. Będą nowe sankcje wobec Białorusi

Ambasadorowie państw członkowskich przy Unii Europejskiej, na posiedzeniu w Brukseli przyjęli sankcje wobec Białorusi. Obejmują one osoby i podmioty odpowiedzialne za kryzys migracyjny. Teraz środki represyjne wobec kraju Łukaszenki musi zatwierdzić Rada UE.

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się w środę u źródła UE, że podczas posiedzenia ambasadorów państw członkowskich UE, odbywającego się w Brukseli, przyjęto sankcję wobec Białorusi.

Nowe sankcje, polegają na zakazie wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, sankcje dotyczą ok. 30 osób i podmiotów, zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś i represje wobec społeczeństwa obywatelskiego. Na tej liście znalazły się m.in. linie lotnicze Belavia.

Źródło UE przekazało również, że trwają prace nad kolejnym, szóstym już pakietem sankcji. Ma on być znacznie większy niż ten przyjęty w środę.

Wprowadzenie sankcji wymaga jeszcze formalnego przyjęcia przez Radę UE. Prawdopodobnie stanie się to w czwartek.

Niedawno przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreślała, ze ważne jest, by reżim Łukaszenki zrozumiał, że jego zachowanie ma swoją cenę. Zapowiadała również, że nowe sankcje dotkną zarówno osoby związane z reżimem, jak i przedsiębiorstwa.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij