Publicystyka

Poseł PO komentuje zachowanie sędziów oklaskujących Tuska: “Każdy sędzia sam uznaje, kiedy jest niezawisły”

– Każdy sędzia sam uznaje, kiedy jest niezawisły, a kiedy nie. Jeżeli oni uważają, że to nie ma wpływu na ich orzecznictwo, mogą uczestniczyć – mówił Robert Kropiwnicki, poseł Koalicji Obywatelskiej, w programie Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Polityk KO odnosił się do uczestnictwa sędziów w szóstych urodzinach Komitetu Obrony Demokracji, na których oklaskiwano Donalda Tuska. 

Szef Platformy Obywatelskiej brał udział w konwencie Komitetu Obrony Demokracji. Jego wystąpienie na stojąco oklaskiwali m.in. sędziowie Waldemar Żurek i Paweł Juszczyszyn, podczas gdy sala skandowała „Zjednoczona Opozycja”. W wydarzeniu udział wzięli sędziowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i kilkoro prokuratorów.

O to zdarzenie próbował dopytywać Kropiwnickiego redaktor Mazurek.

– Jak by pan zareagował, gdyby sędziowie oklaskiwali Jarosława Kaczyńskiego? Powiedziałby pan, że składają hołd władzy, a w tym przypadku komu składają hołd? – pytał Mazurek.

Kropiwnicki tłumaczył, że KOD nie jest organizacją polityczną, tylko społeczną i nie widział w tym nic złego, że sędziowie oklaskiwali Tuska:

– Każdy sędzia jest niezawisły i on sam podejmuje decyzje – mówił Kropiwnicki.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij