Świat

Andrzej Duda pojechał do Budapesztu. Spotka się z przywódcami V4

Prezydent Andrzej Duda wczoraj wieczorem dotarł do Budapesztu. Weźmie tam udział w spotkaniu prezydentów Grupy Wyszechradzkiej (V4).

Oficjalna część wizyty rozpoczęła się dzisiaj o 9:30 od oficjalnego powitania przez gospodarza tego spotkania, prezydenta Węgier Janosza Adera. Po nim odbędą się dwie sesje robocze.

Pierwsza nosi nazwę „Następne 30 lat V4: potencjalne kierunki naszej współpracy”, a druga „Wartości i interesy w zmieniającym się krajobrazie geopolitycznym”.
O godzinie 12:45 ma planowo odbyć się konferencja prezydentów V4. Jak poinformował wcześniej szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch w spotkaniu nie weźmie udziału prezydent Czech Milos Zeman, który zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

We wtorek Duda weźmie udział w otwarciu panelu „Liderzy nowego świata” w ramach poświęconej problematyce zrównoważonego rozwoju konferencji Planet Budapest 2021.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/Noemi Bruzak

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij