Kraj

Spektakularna porażka Kosiniaka-Kamysza. Ludowiec traci czołowe stanowisko

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk pogratulował nowo wybranemu przewodniczącemu Rady Głównej Ludowych Zespołów Sportowych posłowi PiS Mieczysławowi Baszko. Podziękował dotychczasowemu przewodniczącemu LZS, prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi.

“Serdecznie gratuluję wybranemu dziś, nowemu przewodniczącemu Rady Głównej LZS, posłowi Mieczysławowi Baszko. Jestem przekonany o doskonałej współpracy LZS z Ministerstwem Sportu. Za ciężką pracę na rzecz LZS serdecznie dziękuję dotychczasowemu przewodniczącemu Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi” – napisał minister sportu w sobotę na Twitterze.

Mieczysław Baszko jest posłem PiS z okręgu białostockiego. Ukończył studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w filii w Białej Podlaskiej i studia podyplomowe z organizacji i zrządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego.

Ludowe Zespoły Sportowe to zrzeszenie grupujące kluby sportowe działające na wsiach, a także w małych, średnich i dużych miejscowościach. Statutowym celem LZS jest upowszechnianie i rozwijanie kultury fizycznej i sportu.

Źródło: PAP Autor: Danuta Starzyńska-Rosiecka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij