Kraj

Owsiak zabrał głos ws. wydarzeń na granicy. Szef WOŚP domaga się interwencji “sił europejskich”

Jerzy Owsiak udzielił wywiadu dla portalu Onet, gdzie skomentował obecne wydarzenia na granicy z Białorusią.  Jego zdaniem polski rząd kompletnie sobie nie radzi z białoruską prowokacją, stąd też domaga się pomocy ze strony “sił europejskich”.

Szef fundacji WOŚP w rozmowie z serwisem należącym do spółki Ringier Axel-Springer Polska wypowiedział się na kilka bieżących tematów. Jednym z nich była trwająca pandemia koronawirusa. Zdaniem Owsiaka polski rząd powinien podjąć zdecydowane kroki ws. wzrastającej liczby zakażeń. Jego aprobatę uzyskały rozwiązania, które zdaniem wielu osób mogłyby doprowadzić do segregacji sanitarnej – poprzez wprowadzenie większych obostrzeń dla osób niezaszczepionych, jak na zachodzie.

Mężczyzna jest zły na rząd, który ma nic nie robić w tej sprawie. Jako przykład kraju, którego rząd stara się przeciwdziałać czwartej fali, podaje Austrię, gdzie wprowadzono ostry lockdown, a tamtejszy rząd zapowiedział także wprowadzenie obowiązku szczepień. Cała sprawa doprowadziła do masowych protestów w tym kraju.  “Budzi to oczywiście pewne emocje, ale przynajmniej coś się tam robi w tej sprawie” – mówi Owsiak.

W dalszej części szef WOŚP odniósł się do kwestii ochrony wschodniej granicy.

– My bardzo wyraźnie mówimy – ja, Jurek Owsiak, jak i cała Fundacja WOŚP – jesteśmy za szczelnością granic i za tym, by były one bronione w odpowiedni sposób przez służby mundurowe. Ale jeżeli ktoś z imigrantów, w tej całej przepychance, znalazł się w sytuacji bez wyjścia, błądzący, tracący siły, potrzebujący pomocy i znajdujący się już na terenie naszego kraju, to po prostu musimy mu pomóc – mówi Owsiak.

Jednakże pomimo, iż działacz społeczny opowiada się za kwestią szczelności granicy, to zdecydowanie sprzeciwia się postulatowi budowania zasieków na granicy z Białorusią. Jego zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem byłaby interwencja sił europejskich, gdyż w obecnej sytuacji rząd PiS ma sobie nie radzić z białoruską prowokacją.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Onet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij