Kraj

Cichanouska pełna wdzięczności dla Polski: “Cieszę się, że w trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela”

Cieszę się, że w trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska – napisała w sobotę wieczorem białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. Podkreśliła, że wśród więźniów politycznych są także przedstawiciele polskiej mniejszości, którzy – podobnie jak setki Białorusinów – muszą zostać uwolnieni.

“Dziękujemy za solidarność! Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska. Wśród więźniów politycznych są przedstawiciele polskiej mniejszości – Andrzej Poczobut i Andżelika Borys. Oni, jak również setki Białorusinów, muszą zostać uwolnieni” – napisała na Twitterze Cichanouska, odnosząc się do wcześniejszego wpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent wyraził w sobotę na Twitterze solidarność ze wszystkimi ofiarami dyktatury Alaksandra Łukaszenki. Zamieścił dwa wpisy – po polsku i białorusku. “Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni” – napisał prezydent.

Wpis został opatrzony hashtagiem: #StandWithBelarus.

W sobotę o solidarności i wsparciu dla prześladowanych przez władze Białorusi zapewnili też szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: PAP Autor: Wiktoria Nicałek
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij