Kraj

Trzaskowski stwierdził, że szpital na Narodowym nie przyjmuje pacjentów. Okazało się, że to nieprawda

Rafał Trzaskowski stwierdził, że szpital tymczasowy na PGE Narodowym nie przyjmuje pacjentów. Okazało się, że to nieprawda.

Trzaskowski został zapytany w piątek na antenie TVN 24 o sytuację pandemiczną w Warszawie. Stwierdził, że sytuacja jest bardzo poważna bo zbliżamy się do szczytu zachorowań, który to szczyt przewyższa te z poprzednich fal. Trzaskowski dodał, że w Warszawie zajęta jest większość łóżek covidowych. „Rządzący na Okęciu w tym szpitalu, który obiecali, przyjęli dosłownie 50-60 pacjentów, a w tym szpitalu na Stadionie Narodowym jeszcze się pacjentów nie przyjmuje” – powiedział.

Okazało się, że to nieprawda. Centralny Szpital MSWiA oświadczył, że przyjęcia do szpitala tymczasowego na Narodowym rozpoczęły się już w czwartek. Obecnie przebywa w nim dwudziestu chorych w wieku 26-85 lat. Trafiają tam pacjenci zgłaszani przez różne warszawskie szpitale i przez zespoły ratownicze z regionu dyspozytorni 07-01 Warszawa. Dodano, że kolejne osoby są kwalifikowane przez specjalistyczny zespół medyczny z Centrum Koordynacji i będą przyjmowane w kolejnych dniach.

„Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie” – powiedział w czwartek w rozmowie z PAP wiceszef MSWiA Błażej Pobożny. Wojewoda Mazowiecki zdecydował, że w szpitalu na razie gotowych będzie 100 łóżek, w tym 10 respiratorowych – ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, to od grudnia liczba łóżek może zostać rozszerzona do 285.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij