Świat

Presja ma sens. Transpłciowy profesor oskarżony o normalizację pedofilii nie wróci już na uczelnię

Transpłciowy profesor Allyn Walker z uniwersytetu Old Dominion w Wirginii wywołał oburzenie Amerykanów kiedy w swojej książce zaczął walczyć o szacunek do pedofilów. Oburzenie było tak duże, że nie wróci już do pracy.

Walker to transpłciowy wykładowca (używa zaimków oni/ich) socjologii i sprawiedliwości kryminalnej na uniwersytecie Old Dominion. Wydał niedawno książkę pod tytułem „Długi cień: Osoby odczuwające pociąg do niepełnoletnich i ich walka o godność”.

8 listopada udzielił w jej sprawie wywiadu lewicowej organizacji Prostasia Foundation. Postulował w nim wprowadzenie do języka określenia „osoba odczuwająca pociąg do niepełnoletnich” na określenie pedofilów, którzy nie łamią prawa – gdyż słowo „pedofil” ma być jego zdaniem zbyt obraźliwe i powinno się je zarezerwować dla osób, które dokonują przestępstw seksualnych. Stwierdził również, że o ile nie realizują swoich skłonności, to pedofilia nie jest niemoralna bo pedofile nie kontrolują tego, że czują pociąg seksualny do dzieci.

Jego słowa wywołały w USA ogromne oburzenie i liczne oskarżenia, że normalizuje pedofilię. Ich skala była tak duża, że jego uczelnia 16 listopada wysłała go na przymusowy urlop. W oświadczeniu podkreślili, że zdecydowali się na to dla jego bezpieczeństwa. To wywołało kolejne protesty. Petycję żądającą zwolnienia go z pracy podpisało 14 tysięcy osób a na uczelni pojawiało się regularnie krytykujące go grafitti.

Wygląda na to, że presja miała sens. Władze uczelni poinformowały, że Walker nie wróci już do uczenia ich studentów. Na przymusowym urlopie pozostanie do maja przyszłego roku, kiedy kończy się jego kontrakt. Kolejny nie zostanie podpisany. Prezydent Old Dominion Brian Hemphill stwierdził, że to „najlepszy sposób aby iść naprzód”.

Sam Walker twierdzi, że padł ofiarą nagonki. Powiedział, że celem jego badań nie było normalizowanie pedofilii a lepsze zrozumienie pedofilów, co pomogłoby w walce tym zjawiskiem – ale media i użytkownicy internetu wyrwali je z kontekstu. Stwierdził też, że stało się tak ponieważ jest transpłciowy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. New York Post Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij