Kraj

Będzie kara dla TVN Grupy Discovery? Do KRRiT wpływają skargi na program z gejami

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjrzy się wieczornemu programowi emitowanemu na TTV. Na gejowski program randkowy „Prince Charming” wpływa coraz więcej skarg. Przedstawicielka Rady ujawnia jak widzowie uzasadniają swoje niezadowolenie.

Początkowo produkcja „Prince Charming” pojawiła się na platformie streamingowej Player. Od 2 listopada emituje ją również, należąca do TVN Grupa Discovery, stacja TTV. Wydarzenia przedstawione w programie mają miejsce w hiszpańskiej willi, gdzie 13 homoseksualistów walczy o względy tytułowego „księcia”. Jest nim 35-letni Jacek, który wymyśla uczestnikom różne konkurencje i chodzi z nimi na randki. Następnie „książe” musi zdecydować który z uczestników opuści program. Program zawiera również sceny pocałunków uczestników.  Emisja odbywa się od wtorku do czwartku o 22:30. Treści niebezpieczne dla małoletnich widzów mogą pojawiać się dopiero od godziny 23.

Tuż po pierwszym odcinku, do KRRiT wpłynęła skarga na pokazywany przez TTV program. Po trzech tygodniach emitowania produkcji, ich liczba wzrosła do 4. Rzecznik prasowy KRRiT Teresa Brykczyńska zdradziła w rozmowie z portalem „Wirtualnemedia.pl” czego dokładnie dotyczą zażalenia widzów. Jak przekazała rzecznik, głównym zarzutem jest propagowanie nieodpowiednich wzorców zachowań. Dokładnie chodzi o zachowania obsceniczne i niemoralne.

KRRiT zdecyduje czy wymierzyć karę TTV. Najpierw członkowie rady muszą zapoznać się z materiałem. W tym celu zwrócono się do nadawcy o udostępnienie nagrań z odcinków, które budzą kontrowersje.

Przypomnijmy, że we wrześniu KRRiT ukarała nadawcę kanału „Zoom TV”. Kara w wysokości 20 tys. zł dotyczyła jednego z odcinków brytyjskiej wersji programu „Magia nagości”, w którym to uczestnicy wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę, na podstawie ich nagich ciał.

Wówczas rzecznik KRRiT tłumaczyła, że „w opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Wirtualnemedia.pl Autor: MS
Fot. YouTube/TTV

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij