Publicystyka

Skandal! Wiceburmistrz Cieszyna zrównuje migrantów z ofiarami okupacji. „Niczym nie różnicie się od nazistów”

Na facebookowym profilu Przemysława Majora (wiceburmistrz Cieszyna, startujący z Polskiego Stronnictwa Ludowego), pojawił się skandaliczny wpis. Samorządowiec wprost zrównał wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej z ludobójstwem dokonanym na ziemiach polskich podczas II wojny światowej, twierdząc że polskie władze oraz służby mundurowe odgrywają rolę nazistów.

Wydarzenia na wschodniej granicy RP budzą skrajne emocje w polskim społeczeństwie. Choć zdecydowana większość naszych rodaków wykazuje pełne zrozumienie i wsparcie dla osób pełniących służbę na granicy, to pojawiają się także takie komentarze, jak ten celebrytki Barbary Kurdej-Szatan czy słowa Przemysława Majora.

Przedstawiciel ludowców na swoim facebookowym profilu odniósł się do premiera Morawieckiego, PiS-u, MON, MSWiA oraz Straży Granicznej twierdząc, iż wspomniane osoby oraz formacje „niczym nie różnią się od nazistów”. Do tego załączył fotografie osób umieszczonych w niemieckim obozie zagłady w czasie II WŚ ze zdjęciami migrantów przebywających w ośrodkach przy granicy z Białorusią.

Wpis co prawda zniknął z profilu samorządowca, jednak internautom udało się zachować zrzuty ekranu.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij