Kraj

Tego się nikt nie spodziewał! Spurek chwali PiS: “Zrobi dla kobiet więcej, aniżeli Komisja Europejska”

Sylwia Spurek podczas dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim postanowiła zaskoczyć wszystkich zebranych. Eurodeputowana Zielonych w pewnym momencie zaczęła chwalić rząd PiS, iż ten zrobił więcej dla kobiet ofiar przemocy, aniżeli Komisja Europejska przez ostatnie dwa lata.

Znana z feministycznych poglądów polityk na mównicy nie szczędziła słów krytyki pod adresem Ursuli von der Leyen i kierowanej przez nią KE. Spurek miała wiele pretensji o fakt, iż do tej pory europejskie władze nie podjęły żadnych kroków, pomimo licznych apeli, ws. ratyfikacji konwencji stambulskiej. Jej złość z tego powodu była na tyle duża, że w pewnym momencie zaczęła robić coś, czego się nikt po niej nie spodziewał – Sylwia Spurek zaczęła chwalić rząd PiS.

– Pani Komisarko! Powiem coś, co zabrzmi szokująco, ale może to Państwa zmotywuje. Wiele razy mówiliśmy tu o polskim rządzie, o jego naruszeniach praworządności, łamaniu praw człowieka, praw kobiet. Sama wielokrotnie z tego miejsca zdecydowanie krytykowałam rząd i potępiałam jego antydemokratyczne działania. Ale w 2020 roku ten rząd zmienił prawo. Wprowadził policyjny nakaz opuszczenia domu przez sprawcę przemocy. Umożliwił natychmiastową izolację sprawcy od ofiary. To konkret. A co zrobiła Państwa Komisja? Czy przygotowała przynajmniej jakiś projekt aktu prawnego? – mówi była działaczka Wiosny –  Rząd PiS, przynajmniej na poziomie legislacyjnym, przez ostatnie 2 lata zrobił więcej dla kobiet – ofiar przemocy w rodzinie niż Komisja Europejska. Pani Komisarko, Państwa bierność w tej sprawie to także łamanie praworządności. Państwa bierność w tej sprawie to przyzwolenie na dalsze łamanie praw człowieka kobiet. 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polskie Radio 24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij