Świat

Pożar w kopalni węgla. Nie żyje 11 górników, wielu jest uwięzionych

W jednej z kopalni węgla na Syberii doszło do pożaru. Potwierdzono już śmierć 11 górników, a wielu kolejnych nadal jest pod ziemią.

Do pożaru doszło w kopalni w pobliżu miejscowości Kemerowo w południo-zachodniej części Syberii. Agencja prasowa Tass ujawniła powołując się na anonimowego urzędnika ds. bezpieczeństwa, że doszło do zapłonu pyłu węglowego. Wytworzony w nim dym błyskawicznie rozszedł się po całej kopalni za pośrednictwem systemu wentylacyjnego.

Gubernator Kemerowa powiedział mediom, że w momencie wybuchu pożaru w kopalni znajdowało się 285 osób. 239 udało się ewakuować, z czego 43 lub 44 – źródła podają różne liczby – trafiło do szpitali a czterech jest w stanie ciężkim.

 

Potwierdzono już śmierć 11 osób. Pozostali nadal są uwięzieni pod ziemią i trwa akcja ratunkowa, ale utrudnia ją dym. Rosyjski Komitet Śledczy rozpoczął już śledztwo w sprawie tego pożaru. Podejrzewają, że do tragedii doprowadziły naruszenia zasad bezpieczeństwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/PRESS SERVICE OF ADMINISTRATION OF THE GOVERMENT OF KUZBASS / HA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij