Kraj

Minister Zdrowia: “Restrykcje są mało skutecznym środkiem zapobiegania pandemii”

– Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią. Mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania m.in. szczepienia czy lepiej zorganizowaną służbę zdrowia – mówił szef MZ Adam Niedzielski na antenie RMF FM.

Szef resortu zdrowia dodał, że rząd rozważa “wszystkie pomysły, a “restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią”. Zdaniem Niedzielskiego, “mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania”.

“Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych” – powiedział. Zaznaczył, że dokonano wielu zakupów sprzętowych.

Minister przyznał, że rozpatrywane są wszystkie pomysły. “Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią” – zaznaczył.

– Wprowadzenie restrykcji w listopadzie ub. roku nie spowodowało, że było mniej zakażeń i teraz. Wiemy w tej chwili, że restrykcje są mało skutecznym środkiem zapobiegania pandemii – mówił szef resortu zdrowia.

“Były restrykcje. Inaczej społeczeństwo na nie reagowało – było bardziej zdyscyplinowane. Jeżeli obserwujemy to co się dzieje w reakcji na wprowadzane restrykcje historycznie, to proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała reakcja na restrykcje w tej pierwszej fali pandemii” – tłumaczył.

Jak dodał, “wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz”.

Zdaniem Niedzielskiego “jesteśmy w innej rzeczywistości”. “W rzeczywistości, w której mamy narzędzia o wiele bardziej skuteczne niż restrykcje i dlatego z tych narzędzi korzystamy i na nich się opieramy” – wskazał.

Źródło: Stefczyk.info/RMF/PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij