Świat

Holandia przyjęła uchwałę dotyczącą Polski i aborcji. Pojawiły się przyrównania do “krajów trzeciego świata”

Holenderski parlament przyjął projekt uchwały zgodnie z którym z państwowego budżetu będzie finansowana aborcja dla Polek. Jest to odpowiedź na tamtejszego rządu na zeszłoroczne orzeczenie TK.

Holenderska Izba Reprezentantów przyjęła w środę wieczorem uchwałę, która umożliwia przeznaczenie środków z Funduszu Praw Człowieka na lata 2022-2027, aby wspomóc finansowanie aborcji dla Polek oraz przedstawicielek innych krajów europejskich. Sama treść dokumentu mocno skupia się na krytyce Polski, powielając oskarżenia lewicowo-liberalnej opozycji ws. rzekomej dyskryminacji kobiet i osób LGBT w Polsce.

– Dotychczas nie wykorzystywaliśmy tych pieniędzy na pomoc Europejkom, ale trafiały one do kobiet z krajów rozwijających się i krajów trzeciego świata. Jednak ostatnie wydarzenia w Polsce i fakt, że 30-letnia kobieta zmarła, bo nie otrzymała prawa do bezpiecznej aborcji, sprawiło, że postanowiliśmy część funduszy przeznaczyć na pomoc Polkom, które będą chciały dokonać w Holandii aborcji – powiedział autor uchwały Sjoerd Sjoerdsma z liberalnej partii Democraten 66 (D66).

Mężczyzna nawiązał tym samym do niedawnej tragedii w Pszczynie, gdzie w tamtejszym szpitalu zmarła pani Izabela. Chodź w tym przypadku mieliśmy do czynienia z rażącym błędem lekarskim, zarówno placówka, jak i polska opozycja postanowiły zrobić z tego temat polityczny i obciążyć odpowiedzialnością rząd PiS.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij