Kraj

Dulkiewicz dostanie podwyżkę. Poparli to radni PiS

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dostanie sporą podwyżkę. Uchwałę w tej sprawie poparło też dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas XLII Sesji Rady Miasta Gdańska przegłosowano uchwałę o podniesieniu wynagrodzenia Dulkiewicz do maksymalnego poziomu przewidzianego w ustawie. Tym samym prezydent Gdańska będzie teraz dostawać wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 20 041 PLN brutto. Oprócz tego będzie otrzymywać przewidziany w ustawie dodatek funkcyjny, dodatek specjalny w wysokości 30% podstawy i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę.

Za przyjęciem projektu uchwały głosowało 23 radnych. Znalazło się wśród nich także dwóch radnych PiS: Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz przewodniczący klubu PiS Kazimierz Koralewski. Ten drugi wyjaśnił na Twitterze, że chociaż nie podoba mu się to jak Dulkiewicz zarządza Gdańskiem, to „jest organem i należy się wynagrodzenie według standardów przyjętych w odnośnych przepisach”.

To nie koniec podwyżek. Przewodniczący rady dzielnicy dostaną 447,25 złotych (wszystkie kwoty brutto), tyle samo dostaną ich zastępcy, a przewodniczący zarządu dzielnicy 1073,65 złotych. Radni przyjęli to jednogłośnie.

Podwyżki otrzymają też sami radni. Przewodnicząca rady Agnieszka Owczarczak wraz z zastępcami dostanie 4294,60 złotych brutto, a pozostali radni miejscy po 4115,66 złotych. W tym wypadku za podwyżkami opowiedziało się 21 radnych, wszyscy radni PiS wstrzymali się od głosu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Dziennik Bałtycki Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij