Kraj

Tak dzieci przywitały ojca, który wrócił z granicy. Policja opublikowała wzruszające nagranie

Tysiące policjantów strzeże obecnie polskiej granicy z Białorusią. Policja opublikowała wzruszające nagranie z reakcją rodziny jednego z nich na powrót do domu.

Policja od początku kryzysu imigracyjnego pomaga Straży Granicznej i wojsku w strzeżeniu naszej wschodniej granicy. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powiedział, że na granicy, głównie w województwie podlaskim, stale znajduje się ok. 2,5 tysiąca policjantów. „Nie chcemy, żeby delegowani policjanci byli na miejscu dłużej niż 2-3 tygodnie, bo to jest niezwykle obciążająca fizycznie i psychicznie służba. Dlatego też staramy się policjantów rotować” – powiedział – „Licząc liczbę służb, którą zrealizowali policjanci od początku kryzysu granicznego, to ok. 70 tysięcy”.

W poniedziałek do domu po służbie na granicy wrócili policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Żona jednego z nich, Zbigniewa Niewiadomskiego z II kompanii Oddziału Prewencji nagrała reakcję jego dzieci na powrót taty do domu. Wzruszające nagranie zostało opublikowane na oficjalnym profilu Polskiej Policji. „Wybuch radości, łzy szczęścia i ulgi, że tata Policjant cały i zdrowy wrócił do domu po kilku tygodniach służby na granicy” – napisali – „Nie każdy bohater nosi pelerynę”.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/MON

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij