Publicystyka

Starcie Ziemkiewicza z Kingą Rusin. Dziennikarz bezlitosny dla celebrytki

Kinga Rusin postanowiła zaatakować osoby publiczne, które w przeciwieństwie do niej nie zdecydowały się wspierać migrantów na granicy polsko-białoruskiej, oskarżając je o brak miłosierdzia oraz empatii. Jej wpis nie spodobał się Rafałowi Ziemkiewiczowi, który napisał co sądzi nt. postawy celebrytki.

Trwa kryzys migracyjny na wschodniej granicy. W czasie, gdy zdecydowana większość Polaków wspiera służby graniczne, dzielnie chroniące nasz kraj przed falą nielegalnej imigracji, a także prowokacją koordynowaną przez białoruskie i rosyjskie służby, znalazły się także osoby, którym działania polskich władz i funkcjonariuszy nie przypadły do gustu. Najczęściej w swoich atakach posługują się retoryką oraz argumentacją zbliżoną do tej, jaka jest chociażby pokazywana w propagandowym przekazie Łukaszenki – zgodnie z którym to nasz kraj odpowiada za obecną sytuację na granicy, a polski rząd oraz pogranicznicy mają kierować się brakiem empatii oraz zerową moralnością, bezdusznością i pogwałceniem praw człowieka w stosunku do przybyszów z Bliskiego Wschodu.

Nie brakuje w Polsce osób, które gotowe są wesprzeć koczujących przy granicy migrantów. Z pewnością można do nich zaliczyć Kingę Rusin oraz jej partnera ok. 30 tysięcy złotych na rzecz organizacji pomagającej cudzoziemcom. Celebrytka postanowiła pochwalić się tym za pośrednictwem Instagrama… przy okazji atakując inne osoby publiczne za to, że same nie wykorzystują swojej pozycji do pomagania innym osobom. Gwiazda TVN-u w tym celu postanowiła posiłkować się nawet naukami św. Jana Pawła II.

-Obrona granic to niejedyna powinność rządzących. Polska, kraj Jana Pawła II, powinna mieć serce. Pomimo prawnych i moralnych dylematów, większość Polaków nie ma wątpliwości: wymierzoną W NASZYM IMIENIU ‘karą’ za nielegalne przekroczenie granicy, za lekkomyślność, może za, wg niektórych, głupią decyzję – nie może być śmierć. A brak pomocy w tych warunkach to wyrok śmierci – pisze Rusin i po chwili postanawia wymienić z nazwiska osoby, które szczególnie podpadły jej w tym temacie – Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość…strzelania. Niech Bóg osądzi ich wszystkich.

-Kinga Rusin, na tę okoliczność fanka Jana Pawła II, krytykuje mnie za „niechrześcijańskie wypowiedzi”. Oczywiście z miłości do Łukaszenki i jego nachodźców – postanowił jej odpowiedzieć Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij