Publicystyka

Absurdalna próba usprawiedliwienia agresji migrantów przez Ochojską. Czarnek nie wytrzymał i mocno zripostował

Janina Ochojska na antenie TVN24 próbowała usprawiedliwiać ataki migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej, twierdzą iż są oni “zdenerwowani”. Z jej słów zakpił minister edukacji Przemysław Czarnek, który nie szczędził mocnej riposty przed dywagacjami eurodeputowanej PO.

– Nie wiemy, kim były te osoby, które rzucały kamienie. Ale nawet jeśli to byli uchodźcy, to od czasu Usnarza ci ludzie mogli po prostu stracić nerwy – powiedziała Ochojska podczas poniedziałkowego wywiadu.

Kobieta tym samym odniosła się do narastającej agresji ze strony migrantów, którzy coraz częściej atakują polskich pograniczników przy użyciu kamieni lub innych rzeczy. Według europoseł taki incydenty są jednak “marginalne”, a samych przedmiotów do rzucania ma się używać “niewiele”.

Na jej słowa zareagował Przemysław Czarnek w programie “#Jedziemy”. Polityk PiS nie gryzł się przy tym w język.

-– Tak samo można powiedzieć, że uchodźcy w jednej ze stolic europejskich zdenerwowali się i w biały dzień zgwałcili kobietę i nikt nie zareagował. Tak samo uchodźcy w innych miastach się denerwują i molestują kobiety –odpowiedział minister edukacji.

Czarnek przypomniał także, aby w odniesieniu do ludzi koczujących przy wschodniej granicy unikać niepotrzebnego mylenia pojęć “uchodźca” z “migrantem”. Jak słusznie wskazał szef MEiN uchodźca to osoba, która ucieka ze swojego kraju z obawy przed prześladowaniem i zagrożeniem życia, które w Polsce są przyjmowane w specjalnych ośrodkach. Tymczasem migranci najczęściej kierują się względami ekonomicznymi przy opuszczaniu swojej ojczyzny, jednak w żaden sposób nie jest to związane z żadnymi prześladowaniami.

– Takimi samymi migrantami ekonomicznymi jesteśmy my w krajach Europy Zachodniej, jeśli legalnie tam jedziemy. Ale jeśli ktoś atakuje naszą granicę, żeby przejść przez nią i nie chce być uchodźcą, bo nie zgłasza się w punktach, by złożyć wniosek o azyl, to nie jest uchodźca – mówi polityk PiS.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij