Świat

Kierowca SUVa wjechał celowo w świąteczną paradę. Wśród ofiar są dzieci

W mieście Waukesha w stanie Wisconsin kierowca terenówki staranował paradę bożonarodzeniową. Co najmniej pięć osób nie żyje a 40 zostało rannych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. W mieście trwała tradycyjna parada bożonarodzeniowa. W pewnym momencie czerwona terenówka przełamała rozstawione wcześniej barierki i z dużą prędkością wjechał w maszerujących, m.in. w grupę dziewczynek ze szkolnego zespołu tanecznego i księdza katolickiego. Na nagraniach które trafiły do mediów społecznościowych słychać strzały, ale okazało się, że strzelał jeden z policjantów, który próbował go w ten sposób powstrzymać.

Władze Waukeshy ogłosiły w poniedziałek rano, że pięć osób straciło życie a 40 kolejnych odniosło rany. Ostrzegły, że te liczby mogą jeszcze ulec zmianie. Według mediów wśród rannych było od 12 do 15 dzieci, na razie nie wiadomo aby któreś z nich straciło życie.

Sprawca został zatrzymany przez policję. Na razie nie ujawniono jeszcze oficjalnie jego tożsamości i motywów. Dziennikarka Karol Markowicz ujawniła jednak nieoficjalnie, że nazywa się Darrell E. Brooks. Dziennikarz Andy Ngo zauważył, że w lokalnej stacji radiowej jeden ze świadków podał rysopis kierowcy, który pasuje do jego zdjęcia. Zauważył też, że Brooks ma bardzo długą kartotekę kryminalną a na swoich mediach społecznościowych publikował posty wspierające Black Lives Matter i czarną supremację. Miał również pisać o tym jak celowo przejechać ludzi i nie pójść do więzienia.

 

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News, Twitter Autor: WM
Fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij