Publicystyka

Dziennikarz TVN sprawdził prawdziwość mema. Internauci go wyśmiali

Dziennikarz TVN24 i specjalizującego się w wyjaśnianiu fake newsów portalu Konkret24 postanowił sprawdzić prawdziwość mema o Donaldzie Tusku. Internauci go wykpili.

Ostatnio wielkie emocje wzbudził fakt, że Donald Tusk stracił prawo jazdy na trzy miesiące po tym, gdy jechał 107 km/h w terenie zabudowanym. Jak zwykle w takich wypadkach internetowi kpiarze od razu zaczęli tworzyć liczne memy. Jeden z nich został opublikowany przez użytkowniczkę Twittera Aneczka. Przedstawiał fotomontaż z smutnym Tuskiem siedzącym w komunikacji miejskiej.

Ten obrazek zwrócił uwagę dziennikarza TVN24 i tłumaczącego fake newsy portalu Konkret24 Jana Kunerta. „To przerobione zdjęcie” – poinformował na swoim Twitterze – „Oryginał pochodzi z banków zdjęć”.

Wielu internautów zwróciło uwagę na bezsens ujawniania fotomontażu w wypadku mema, w którym każdy internauta domyśla się, że zdjęcie nie jest prawdziwe.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij