Publicystyka

Sylwia Spurek chce zakazać jeździectwa. Ostra reakcja Kosiniaka-Kamysza

Europoseł Sylwia Spurek wyznała w wywiadzie, że chciałaby zabronić jeździectwa. Wywołało to ostrą reakcję lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Spurek udzieliła ostatnio wywiadu Piotrowi Witwickiemu z Tygodnika Interia. „Jestem przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do czegokolwiek: sportu, rozrywki, badań i testów” – powiedziała w jego trakcie. „Tak” – odparła krótko kiedy dziennikarz dopytał ją czy chce zakazać także jeździectwa.

Te słowa wywołały ostrą reakcję lidera PSL. „Po zakazie hodowli, wędkarstwa, promocji mięsa i nabiału, pani Sylwia Spurek proponuje zakaz jeździectwa” – napisał na Twitterze Kosiniak-Kamysz –”Absurd goni absurd! Polacy mają prawo decydować o tym co jedzą i jak spędzają czas dbając o swoje zwierzęta. Na tym polega wybór, nie zakaz!”

 

Europoseł odpowiedziała mu również za pośrednictwem Twittera. „Panie Pośle, absurdem jest to, że broni Pan systemu, w którym zwierzęta są wykorzystywane i zabijane” – napisała udostępniając jego wpis – „A jazda konna zostanie wycofana z pięcioboju na Igrzyskach Olimpijskich, więc ta zmiana już się dzieje i na 100% PSL jej nie zatrzyma… Normalność to empatia i szacunek!”.

 

Te słowa zostały ostro skomentowane przez internautów.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij