Sport

Jeździecka Cavaliada – triumf Węgra w Grand Prix w skokach

Węgier Zoltan Czekus na klaczy Disco triumfował w Grand Prix – notowanym w światowym rankingu, najważniejszym z konkursów skoków przez przeszkody jeździeckiej Cavaliady. Zawody odbywają się od czwartku w hali warszawskiego Torwaru.

Z grona 40 uczestników konkursu tylko jemu i Jarosławowi Skrzyczyńskiemu (KJ Agro-Handel) udało się bezbłędnie pokonać parkur podstawowego przejazdu. W dwuosobowej rozgrywce lepszy był Węgier, który przejechał na czysto. Kilkukrotny medalista mistrzostw Polski, startujący w niedzielę na ośmioletnim hanowerskim, ale wyhodowanym w Polsce, koniu Quick Step, zaliczył zrzutkę.

„Naprawdę ciężki do pokonania parkur, linie najazdu w podstawowym przejeździe były trudne. Ale Disco, choć nie jest łatwym koniem, dziś była w super formie. W rozgrywce dopisało szczęście, a na całej Cavaliadzie publiczność” – powiedział PAP triumfator.

Trzecie miejsce zajął Adam Grzegorzewski (KJ Okoły). Choć, dosiadając hanowerskiej klaczy Stakata, zaliczył jedną zrzutkę tak jak 11 innych zawodników, to parkur w przejeździe podstawowym pokonał najszybciej z nich.

Poza światową klasyfikacją, konkurs notowany był również w rankingu Ligi Europy Centralnej, stając się częścią eliminacji do kwietniowego finału Pucharu Świata w Lipsku.

Na niedzielne popołudnie w hali Torwaru zaplanowano jeszcze rywalizację dzieci na kucach, a wydarzenie zakończy ujeżdżeniowy Grand Prix Freestyle, w którym dresażyści zaprezentują program dowolny z muzyką.

Wyniki niedzielnego Grand Prix (konkurs z rozgrywką 140-160 cm)

1. Zoltan Czekus (Węgry/Disco)
2. Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel/Quick Step)
3. Adam Grzegorzewski (KJ Okoły/Stakata)

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij