Kraj

Wewnętrzny konflikt Lewicy. Rywal Czarzastego w wyborach partyjnych chce ich unieważnienia

Piotr Rączkowski, który był rywalem Włodzimierza Czarzastego w październikowych wyborach na współprzewodniczącego Nowej Lewicy, domaga się ich unieważnienia. Zdaniem polityka zostały naruszone jego prawa jako członka partii.

9 października w Warszawie odbył się kongres Nowej Lewicy, podczas którego partia wybierała nowe władze. Kontrkandydatem na współprzewodniczącego dla lidera frakcji SLD Włodzimierza Czarzastego był Piotr Rączkowski. Organizatorzy wyprosili jednak polityka z sali, ponieważ nie był delegatem na kongres. Tym samym kontrkandydat Czarzastego został pozbawiony szansy przedstawienia swojej wizji partii. Mimo tego zdobył w wyborach 152 głosy.

Polityk sprzeciwia się temu co wydarzyło się podczas kongresu oceniając, że nie miało to nic wspólnego z demokracją i zapowiedział już kroki prawne. Rączkowski poinformował, że składa do sądu rejestrowego pozew o unieważnienie wyborów. W uzasadnieniu wskazał, że zostały naruszone jego prawa jako członka partii i jako człowieka. Podkreślił, że „każdy, kto startuje ma prawo do prezentacji własnej wizji”.

Wiceszef Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek w odpowiedzi na oskarżenia Rączkowskiego stwierdził, że wszystko odbyło się zgodnie ze statutem i obowiązującym prawem. Natomiast jego działania określił jako „dalsze, niepotrzebne motanie na Lewicy, tym bardziej przez osoby, które nie są do tego nieuprawnione”.

Pismo do sądu, w którym opisana jest cała sytuacja z 9 października, zostało już wysłane listownie, ale w poniedziałek działacz Nowej Lewicy złoży je do biura podawczego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij