Kraj

Tusk dumny po zwycięstwie w “wyborach”, w których startował sam. Były premier polecił “pokonanym nie opuszczać rąk”

Dziękuję i gratuluję wszystkim zwycięzcom. Pokonani niech nie opuszczają rąk. Jesteście wszyscy jedną drużyną, a najważniejsza gra dopiero przed nami. Jeśli uwierzycie w wygraną, Polacy uwierzą w was – napisał w niedzielę na Twitterze przewodniczący PO Donald Tusk.

W sobotę w całej Polsce odbywały się wybory nowych władz PO – przewodniczącego, a także m.in. szefów struktur powiatowych i regionalnych. Głosowania miały charakter powszechny. Zorganizowano je na wzór wyborów państwowych – w lokalnych siedzibach PO stanęły urny wyborcze, do których członkowie ugrupowania mogli oddawać swe głosy.

Krajowy komisarz wyborczy PO Dorota Niedziela poinformowała w niedzielę, że Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego partii, poparło go 97,4 proc. głosujących.

Donald Tusk od lipca był pełniącym obowiązki przewodniczącego PO. Obecne wybory zostały zarządzone, choć kadencja poprzednika Tuska, Borysa Budki, upływa dopiero w styczniu 2022 roku. Władze PO zdecydowały się jednak na przeprowadzenie wyborów przewodniczącego, bo w październiku odbywały się wybory na wszystkich szczeblach władzy w partii.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij