Kraj

Europoseł zdradził jak postrzegana jest Polska za postawę na granicy. „UE dobrze ocenia nasze działania”

Polska jest dobrze postrzegana w Europie za obronę zarówno polskiej granicy, jak i granicy Unii Europejskiej – powiedział w niedzielę europoseł Bogdan Rzońca (PiS).

Na antenie TV Republika Rzońca był m.in. pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej. “Polska jest naprawdę dobrze postrzegana w Europie za obronę zarówno polskiej granicy, jak i granicy Unii Europejskiej” – wskazał europoseł. W jego ocenie, to co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy to “zaprogramowana akcja”. Rzońca bowiem wskazał, że “powszechnie wiadomo, że Łukaszenka i Putin próbują zdestabilizować nie tylko Polskę, ale także granicę Unii Europejskiej, że chcą podważać prawo, które obowiązuje”.

W czasie rozmowy europoseł podkreślił także, że “na polsko-białoruskiej granicy są legalne przejścia graniczne dla pieszych czy przejazdu samochodów”. “Każdy, kto jest pokrzywdzony albo chce i ma odpowiednie dokumenty, może tę granicę przekraczać” – dodał.

Rzońca był również pytany o sobotnią wizytę byłych prezydentowych w Michałowie. W sobotę uczestnicy akcji protestacyjnej “Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!” apelowali o umożliwienie organizacjom humanitarnym i medycznym działania w strefie objętej stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią w sobotę. Apel wsparły byłe prezydentowe Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i Danuta Wałęsa.

“Wizyta byłych prezydentowych wpisuje się w narrację, mówiącą o tym, że coś niesamowitego i niedobrego zaplanowanego przez stronę polską dzieje się na polsko-białoruskiej granicy. Ale ta narracja jest z gruntu fałszywa” – powiedział Rzońca. Podkreślił także, że “każdy, kto dokładnie analizuje sytuację na granicy polsko-białoruskiej, wie, że Straż Graniczna, Wojsko Polskie i w ogóle rząd polski znakomicie wywiązuje się ze swojej roli, chroniąc granicę Polski oraz Unii Europejskiej”.

“Ta niekorzystna dla Polski dyskusja w Brukseli jest wywoływana również na zamówienie środowiska lewicowego czy liberalnego, które chce pokazać, że Polska nie radzi sobie z tym problemem. Tymczasem okazuje się, że w powszechnej opinii całej Europy postępowanie władz polskich jest jak najbardziej słuszne, potrzebne i wręcz konieczne” – podkreślił Bogdan Rzońca.

Źródło: PAP Autor: Anna Kruszyńska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij