Świat

Dramatyczny finał wyścigów samochodowych. Kierowca wjechał w tłum widzów

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas sobotnich wyścigów samochodowych w Teksasie. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tłum widzów, zabijając dwie osoby. Co najmniej pięć osób zostało rannych.

Wypadek miał miejsce podczas samochodowych wyścigów równoległych o nazwie „Airport Race Wars 2”. Są to wyścigi polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

Telewizja ABC, powołując się na policję, poinformowała, że do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

Jak poinformowała policja, kierowca stracił panowanie nad samochodem i rozbił się o zaparkowane pojazdy uderzając w widzów.

Według ustaleń policji w wypadku zginęło dwoje dzieci 8- i 6-letni chłopiec. Natomiast cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

ABC podała, że strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau, która promowała to wydarzenie, reklamowała je jako „dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie”, w którym fani mogą oglądać „najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij