Publicystyka

Tusk atakuje Morawieckiego za spotkanie z “proputinowką” Le Pen. Zapomniał o spotkaniu na molo?

Według nieoficjalnych doniesień Mateusz Morawiecki miał się spotkać z liderką Frontu Narodowego Marine Le Pen podczas unijnego szczytu. Do tej informacji odniósł się Donald Tusk, który oskarżał premiera o rozmawianie z “proputinowską i eurosceptyczną” polityk. Internauci szybko mu jednak przypomnieli o jego spotkaniach z rosyjskim prezydentem.

W tym czasie premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen – napisał lider PO na Twitterze.

Tusk zupełnie pominął fakt, że podczas unijnego szczytu szef polskiego rządu spotkał się także z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem.

Internauci przypomnieli również liderowi PO o jego kontaktach z Władimirem Putinem m.in. tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, czy o słynnym spotkaniu na molo sopockim z 2009 roku. Tusk tłumaczył po latach, że tamtejsza rozmowa miała mieć “charakter kurtuazyjny” i dotyczyła takich kwestii jak pogoda czy krajobraz.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij