Publicystyka

Odlot Żukowskiej. Dziecko niczym obcy z “Ośmego Pasażera Nostromo”

Anna Maria Żukowska wdała się w dyskusję na Twitterze z Samuelem Pereirą odnośnie różnic między płodem, a dzieckiem. W pewnym momencie posłanka Lewicy zaskoczyła swoim przyrównaniem do ksenomorfa znanego z serii filmów Obcy.

Wszystko zaczęło się od wpisu dziennikarza Łukasza Zboralskiego, który napisał o potrąceniu na przejściu dla pieszych ciężarnej kobiety. Mężczyzna w swoim artykule stwierdził, że w wyniku całego zajścia kobieta straciła nienarodzone dziecko, co wywołało szeroką dyskusję ze strony lewicy, która zaatakowała go za to, iż określił 7-miesięczny płód mianem dziecka.

W tym momencie do dyskusji włączyła się Anna Maria Żukowska.

-7-miesięczny płód to jak najbardziej już dziecko, ponieważ jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania poza organizmem kobiety. Natomiast szalone jest zrównywanie 7-miesięcznego płodu z kilkutygodniowym embrionem, a tym bardziej z zarodkiem tuż po zapłodnieniu – napisała była rzecznik Lewicy.

To zapoczątkowało szeroką dyskusję pomiędzy parlamentarzystką, a Samuelem Pereirą. Szef portalu TVP Info stał na stanowisku, zgodnie z którym płód to dziecko na wczesnym etapie rozwoju, podczas gdy Żukowska ostro trzymała się swojego lewicowego podejścia w kwestii ciąży, czyli popularnego wśród feministek stwierdzenia “moje ciało moja sprawa”.

Dziennikarz uznał stanowisko posłanki jako typowo lewicowe, któremu daleko od zasad równości, a bardziej bliżej do tzw. prawa silniejszego, gdzie osobie słabszej można odebrać wszelkie prawa przysługujące danej jednostce z racji bycia człowiekiem. W tym momencie przypomniał o słynnej wypowiedzi Macieja Gduli nt. głośnej sprawy Polaka w śpiączce w Wielkiej Brytanii, którego odcięto od aparatury podtrzymującej życie, proponującego “postawienia mu na stoliku obok jedzenia, aby zobaczyć, czy zje”. To jednak dalej nie przekonywało posłanki Lewicy.

W pewnym momencie kobieta posłużyła się dość absurdalnym porównaniem dotyczącym ciąży, nawiązując do słynnego filmu Ridleya Scott’a “Obcy – ósmy pasażer Nostromo”.

-Ósmy Pasażer Nostromo polecam, żebyś to sobie zwizualizował. Nie każde potencjalne bobo w moim ciele, posiadające moje DNA, jest chciane. I barbarzyństwem jest zmuszenie mnie do chodzenia z nim 9 miesięcy w ciąży i urodzenia go – pisze Żukowska, która po chwili zaczęła się dopominać o “500 plus za każdy spóźniony okres”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Flickr

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij