Świat

To wideo to hit internetu! Popularna francuska dziennikarka broni Polski i uderza w Unię Europejską

Charlotte d’Ornellas to jedna z najbardziej znanych dziennikarek we Francji, związana na co dzień z kanałem CNews. Podczas jednego z ostatnich programów publicystka poruszyła temat konfliktu pomiędzy Polską, a Komisją Europejską, gdzie stanęła po stronie naszego kraju. Wideo z jej wypowiedzią robi furorę w sieci.

Październikowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. supremacji polskiej ustawy zasadniczej nad prawem UE odbiło się szerokim echem w całej Europie. O ile postawa polskiego sądu zdenerwowała opozycję, unijne władze oraz niektóre niemieckie media, o tyle też spotkała się z aplauzem ze strony wielu konserwatystów na całym kontynencie. Widać to doskonale po przykładzie Francji, gdzie orzeczenie TK stało się jednym z tematów kampanii prezydenckiej najpoważniejszego rywala Emmanuela Macrona – Erica Zemmoura. Jak się jednak okazuje po stronie Polski stoją także niektórzy dziennikarze z tego kraju, jak Charlotte d’Ornellas.

– Fascynuje mnie w Polsce podstawowe kłamstwo o tym, co się faktycznie dzieje w Polsce – powiedziała publicystka podczas jednego z ostatnich programów.

Kobieta uważa, że UE nie ma żadnych podstaw, aby atakować Polskę. Zwłaszcza w kwestiach, które kompletnie przynależą do kompetencji państwa członkowskiego, do których należy zaliczyć reformę sądownictwa oraz tematykę światopoglądową, jak np. uznanie małżeństw osób tej samej płci. Jej zdaniem Polska jest atakowana głównie za to, że przeciwstawia się oddaniu swojej suwerenności i niezależności pod dyktat Brukseli. Skrytykowały w tym zakresie własny kraj, który miał przez rządzących przyjąć zupełnie inną postawę.

Z jej słowami zgodzili się pozostali goście programu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. screenshot

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij