Sport

Zamordowano słynną sportsmenkę. Policja aresztowała jej męża

W środę odnaleziono zwłoki słynnej kenijskiej biegaczki Agnes Tirop. Teraz policja aresztowała jej męża.

Urodzona w 1995 roku Tirop specjalizowała się w biegach długodystansowych. W mistrzostwach świata w 2017 roku w Londynie i w 2019 roku w Doha zdobyła brązowe medale w biegu na 10 km. Na olimpiadzie w Tokio zdobyła czwarte miejsce na 5 km. We wrześniu pobiła rekord świata w biegu na 10km w Niemczech a w październiku zdobyła drugie miejsce w Szwajcarii. Eksperci prognozowali, że czeka ją błyskotliwa kariera.

W środę 13 października znaleziono jej zwłoki w jej rodzinnym domu w Iten w zachodniej Kenii. Miała liczne rany kłute, w tym rany szyi. Policja od początku podejrzewała jej męża Emannuela Roticha. W czwartek policjanci znaleźli go w nadmorskim mieście Mombasa. Przez kilka godzin mieli go namawiać do poddania się.

Mężczyzna nie posłuchał i podjął próbę ucieczki, próbując przedostać się przez granicę państwa. W jej trakcie prowadzony przez niego samochód zderzył się jednak z ciężarówką. Mężczyzna został aresztowany i obecnie jest przesłuchiwany na posterunku policji w Changamwe. Wkrótce usłyszy zarzut morderstwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij